SMS Marketing

funkcjonalności ipresso

Wspieraj swoją komunikację marketingową dzięki SMS-om!
Marketing SMS-owy zrealizowany w odpowiedni sposób zwiększy sprzedaż i przyniesie Ci wymierne korzyści jako jeden z najskuteczniejszych kanałów komunikacji z Twoimi klientami!

Ciekawostka: SMSy są odbierane przez użytkowników do 5 min od dostarczenia. 

Obszary zastosowania wiadomości SMS

Sprawdź, do czego wykorzystasz komunikację SMS

Marketing

Czyli wzmocnienie Twojej komunikacji marketingowej. SMS-y są najbardziej personalną formą komunikacji z Klientami. Każdy z nas zna to uczucie, kiedy słyszy dźwięk przychodzącej wiadomości i automatycznie sięgamy po telefon. Ta świadomość i odpowiednia strategia SMS zwiększy sprzedaż oraz lojalność Twoich Klientów.

Powiadomienia

SMS-y to nie tylko marketing. Dzięki SMS-om możesz wysyłać różnego rodzaje powiadomienia swoim klientom. Mogą to być SMSy np. z  potwierdzeniem zamówienia, informacji o wysłaniu przesyłki lub informacja o umieszczeniu przesyłki w paczkomacie… a to tylko ułamek możliwości!

Autoryzacja

SMS-y są bardzo często wykorzystywane w celach autoryzacyjnych np. gdy chcemy odzyskać hasło lub potwierdzić ważne informacje. Tego typu wiadomości często są wykorzystywane przez instytucje finansowe, ale nie tylko. Oczywiście cały proces opieramy o automatyzację wysyłek tego typu wiadomości SMS.

Budowanie bazy kontaktów z numerami telefonów

W iPresso możesz zbierać numery telefonów swoich klientów poprzez formularze oraz pop-upy. Kontakty wraz z numerem zobaczysz w iPresso Contact Managerze. Zbieraj bazę klientów i rozpocznij spersonalizowaną komunikację ze swoimi Klientami. 

Automatyzacja wysyłek wiadomości SMS

Dzięki scenariuszom marketing automation zautomatyzujesz  wysyłkę wiadomości SMS. Co możesz zrobić?

  • Ustawić automatyczny scenariusz w wysyłką przypomnienia o nadchodzącym wydarzeniu np. webinarze, targach czy konferencji.
  • Wysłać kupon rabatowy w dzień urodzin lub informację o aktualnych promocjach np. w Black Friday.
  • Stworzyć automatyczną wysyłkę wiadomości SMS z informacją o planowanym terminie doręczenie przesyłki.

Powiadomienia wewnętrzne

Do zespołu sprzedaży lub marketingu. Możesz wysłać wiadomość SMS do sprzedawcy w momencie, kiedy został uzupełniony formularz kontaktowy. Sprzedawca oprócz maila otrzyma wiadomość SMS i na pewno nie zapomni o kontakcie z Klientem. W przypadku zespołu marketingu możesz wysłać informację o pobranym e-booku lub zapisie uczestnika na webinar.

Wzmocnienie pozostałych kanałów komunikacji z odbiorcami

W iPresso wyślesz maile, web oraz mobile pushe i oczywiście SMS-y. A co najważniejsze? Wszystko w jednym miejscu, w jednym narzędziu i w prosty sposób. Wysyłaj SMS-y jako kampanie direct marketingowe do odpowiednich segmentów lub wspieraj inne kanały komunikacji poprzez wykorzystanie SMS-ów w scenariuszach marketing automation! 

iPresso Satellite
+ SMS-y

Satellite to autorskie rozwiązanie iPresso i jedyne na rynku! Scenariusze iPresso Satellite pozwalają w czasie rzeczywistym wyzwolić komunikację marketingową na podstawie warunków zewnętrznych. Co to tak naprawdę oznacza? Krótko mówiąc - w Warszawie zaczyna padać deszcz, to wysyłasz automatycznego SMS-a o treści: "Maciej, za oknem pada. Obejrzyj swój ulubiony serial w domowym zaciszu :)".

Raportowanie SMS

W każdej kampanii marketingowej ważne jest zmierzenie jej wyników. Dlatego w iPresso dokładnie przeanalizujesz efektywność swoich kampanii marketingowych. W raportach z SMS znajdziesz m.in. informacje o liczbie wysłanych wiadomości, liczbie dostarczonych wiadomości oraz klikniętych linków, czyli wyciągniesz CTR swojej kampanii SMS-owej.

Kontrakty z kluczowymi dostawcami SMS na rynku

Od wielu lat współpracujemy z kluczowymi dostawcami SMS na rynku polskim oraz zagranicznym. Dzięki temu zapewniamy najwyższą dostarczalność wiadomości SMS i brak zmartwień związanych z wysyłką kampanii. Dodatkowo mamy podpisane umowy z dostawcami SMS, przez co nie musisz zawierać dodatkowych umów i unikniesz tym samym zbędnej papierologii!

Segmentacja i personalizacja

Last but not least, czyli personalizacja wiadomości SMS. W iPresso spersonalizujesz swoje wiadomości poprzez wykorzystanie takich atrybutów kontaktów jak imię, czy data urodzenia w treści SMS. Ale co jeszcze? Dodatkowo, jeszcze lepiej dotrzesz z komunikatem do Twojej grupy docelowej, dzięki rozbudowanej segmentacji Twoich kontaktów w iPresso!

Wypróbuj iPresso już teraz!

wybierz opcję na swoje potrzeby

iPresso BASIC

  • 30-dniowy trial za 0zł
  • Bez zobowiązań
  • Działasz, jak chcesz
Rozpocznij trial

iPresso ENTERPRISE

Rozwiązania dopasowane do branży. Zbuduj unikalną przewagę z technologią i wsparciem rozumiejącym specyfikę Twojej firmy.

Umów demo
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej polityce prywatności.
Zgadzam się